Domowa Rok 2008 Centrum doradczo – szkoleniowe dla NGO’ s w Tarnowie

Centrum doradczo – szkoleniowe dla NGO’ s w Tarnowie
Okres realizacji:

15 lipca 2008 r. – 15 grudnia 2008 r.

Cel:

Wzmocnienie aktywności obywatelskiej mieszkańców subregionu tarnowskiego

Adresaci:

• aktywna społeczność subregionu, działająca w sposób nieformalny, która chce sformalizować swoją działalność
• organizacje pozarządowe z terenu powiatów: ziemskiego i grodzkiego tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego
• osoby w urzędach gmin i powiatów, zajmujące się sprawami aktywności obywateli oraz NGO’s z ich terenu

Działania zrealizowane / efekty:

W ramach projektu przeprowadzono 5 szkoleń, których tematyka dotyczyła zarządzania projektem w kontekście przygotowania i realizacji projektów realizujących zadania publiczne samorządów oraz innych projektów, dofinansowanych z zewnętrznych źródeł finansowania oraz rozwoju umiejętności społecznych jako motor do rozwoju III sektora w Małopolsce. Łącznie we wszystkich szkoleniach uczestniczyło 86 osób, spośród których 25 zostało przeszkolonych z zakresu umiejętności społecznych natomiast 61 osób przeszkolono z zakresu zarządzania projektem.
Udzielono 69 godzin usług doradczych, z których skorzystało 22 osoby.

Finansowane przez:

Projekt finansowany przez Zarząd Województwa Małopolskiego oraz środki własne Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.