Domowa Rok 2008 Hetman Jan Tarnowski inspiracją do aktywnych działań kultywujących tradycję, kulturę i sztukę

Okres realizacji:

5 kwietnia 2008 r. – 5 grudnia 2008 r.

Cel:

Zwiększenie działań w środowisku młodzieży, związanych z umacnianiem tożsamości lokalnej, regionalnej oraz krzewieniem uczuć patriotycznych . Promocja regionu i działań służących wzmocnieniu identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym wśród młodzieży. Celem projektu było również propagowanie pamięci i wiedzy o życiu polskiego patrioty Hetmana Jana Tarnowskiego oraz pobudzenie aktywności młodzieży w kierunku działania zmierzającego do kształtowania wizerunku regionu.

Adresaci:

Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci

Działania zrealizowane / efekty:

W ramach projektu przeprowadzono konkursy plastyczny i literacki pn. „Hetman Jan Tarnowski inspiracją do aktywnych działań kultywujących tradycję, kulturę i sztukę”, których adresatami byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci tarnowskich uczelni. Laureaci konkursów otrzymali ciekawe nagrody m.in.: cyfrowe aparaty fotograficzne, kamerę internetową czy albumy „Tarnów na starej fotografii”. W konkursach ostatecznie wzięło udział 29 osób. Wynikiem realizacji projektu było także powstanie wortalu tematycznego o Hetmanie Janie Tarnowskim, który zawierał m.in.: życiorys Tarnowskiego ubarwiony ilustracjami, kalendarium jego życia, zdjęcia miejsc i pamiątek w Tarnowie inspirowanych postacią Hetmana.

Finansowane przez:

Projekt finansowany przez Zarząd Województwa Małopolskiego oraz środki własne Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.