Domowa Rok 2007 Przeprowadzenie badań i opracowanie sprawozdania dotyczącego zapotrzebowania tarnowskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw na rozwiązania innowacyjne

Okres realizacji:

1 czerwca 2007 r. – 30 listopada 2007 r.

Cel:

Opracowanie strategicznej analizy współpracy pomiędzy kluczowymi sektorami w Tarnowie – samorządem lokalnym, organizacjami pozarządowymi, instytucjami około biznesowymi, środowiskiem przedsiębiorców oraz tarnowskimi uczelniami oraz wytworzenie wariantów działania strategicznego, w których kluczowym będzie korzystanie z unijnego dofinansowania na projekty partnerskie (strategiczne sojusze), służące rozwojowi Tarnowa.

Adresaci:

• samorząd lokalny
• organizacje pozarządowe
• instytucje około biznesowe
• tarnowscy przedsiębiorcy
• tarnowskie uczelnie

Działania zrealizowane / efekty:

Powstanie dokumentu pt. „ Strategiczna analiza współpracy pomiędzy kluczowymi sektorami w Mieście Tarnowie”. W dokumencie tym zawarte zostały opisy problemów z zasobów kluczowych sektorów w Tarnowie, a także ich szans i oczekiwań w kontekście perspektywy finansowej 2007-2013, w tym uwzględniających czynniki umożliwiające realizowanie strategicznych sojuszy. Dokument wskazuje możliwe obszary współpracy, zarysowane w wyniku przeprowadzonych ankiet oraz konsultacji z przedstawicielami kluczowych sektorów.

Finansowane przez:

Projekt finansowany przez Gminę Miasta Tarnowa oraz środki własne Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.