Domowa Rok 2009 Małopolski Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Tarnowie

Małopolski Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Tarnowie

Okres realizacji: 1 marca 2009 - 15 grudnia 2009

Adresaci Projektu:

• Organizacje pozarządowe które działają na terenie Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego, które chcą zaktywizować swoją działalność
  • Organizacje nieformalne (grupy społeczne), które chcą sformalizować swoje działania
  • Osoby które chcą założyć organizację pozarządową

Działania w ramach projektu
:
Małopolski Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Tarnowie działający na terenie subregionu tarnowskiego (Małopolska sieć Ośrodków obejmuje także ich siedziby w Krakowie, Nowym Targu, Oświęcimiu i Nowym Sączu) realizuje:

• szkolenia z zakresu prawno – księgowego funkcjonowania organizacji pozarządowych
  • szkolenia z zakresu zarządzania projektem
  • usługi doradcze, dotyczące:
- aspektów formalno - prawnych funkcjonowania i zakładania NGO
- zagadnień finansowo - księgowych
- źródeł finansowania projektów
- opracowywania projektów (w tym projektów partnerskich)
- wypełniania wniosków o dofinansowanie
- zakładanie organizacji pozarządowych

W ramach realizacji zadań Ośrodka Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w organizacji, na terenie subregionu tarnowskiego, wyborów do Małopolskiej Rady Pożytku Publicznego

Biuro Projektu

Małopolski Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Tarnowie
ul. Wielkie Schody 3, 33-100 Tarnów,
tel/fax 014 627 28 71, e- mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Biuro czynne od pn do pt w godz. 9-15.

Projekt finansowany jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego oraz środki własne Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.