Domowa O projekcie

Konsultacje Społeczne w Gminie Łapanów

Stopka lapanowProjekt „Konsultacje Społeczne w Gminie Łapanów” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, priorytet V „Dobre rządzenie”, działanie 5.4. „Rozwój potencjału trzeciego sektora”, poddziałanie 5.4.2. „Rozwój dialogu obywatelskiego”.
Cel projektu:
Wzmocnienie kompetencji w zakresie przeprowadzania konsultacji społecznych, wśród 15 przedstawicieli administracji publicznej oraz 15 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Gminy Łapanów.
W ramach realizacji projektu podjęty zostanie szeroki zakres działań, zmierzających do osiągnięcia celu głównego, w tym m.in.:
    Szkolenia:
•    „Techniki i narzędzia przeprowadzania konsultacji społecznych”,
•    „Model procesu konsultacji społecznych”.
    Szkolenie dla moderatorów dyskusji:
•    Definicje i rodzaje moderacji,
•    Moderator – wiedza, umiejętności, kompetencje,
•    Narzędzia niezbędne w pracy moderatora.
    Warsztaty:
•    „Komunikacja interpersonalna w zespole”,
•    „Team building”,
•    „Zarządzanie konfliktem”.
    Konsultacje założeń dwóch dokumentów Gminy Łapanów, w tym m.in.:
•    Warsztaty konsultacyjne,
•    Grupy robocze,
•    Wysłuchania publiczne założeń dwóch dokumentów.
    Analiza procesu konsultacji społecznych.
    Utworzenie platformy internetowej konsultacji społecznych.
Szkolenia i warsztaty odbywać się będą w grupach 15 osobowych, natomiast trzeci warsztat ma charakter integracyjny dla grupy 30 osobowej. Szkolenie dla moderatorów dyskusji odbywać się będzie w grupie 10 osobowej. Szkolenia i warsztaty będą mieć miejsce w dni wolne od pracy (soboty, niedziele) i/lub w dni pracujące.
Grupa docelowa to:
•    15 przedstawicieli Urzędu Miasta Łapanów, jednostek mu podległych, ponadto radni, sołtysi
z terenu Gminy Łapanów, dyrektorzy szkół zarządzanych przez Urząd Miasta Łapanów.
•    15 przedstawicieli organizacji pozarządowych (członkowie, pracownicy, wolontariusze)
z terenu Gminy Łapanów.
Okres realizacji projektu: 01.11.2013-31.08.2014 roku