Domowa Archiwum szkoleń 24.03.2014 do 8.04.2014 "Barman -kelner" - Czas na zawodowców

24.03.2014 do 8.04.2014 "Barman -kelner" - Czas na zawodowców

Terminy i Tytuły szkolenia:

Barman Kelner

I GRUPA 24.03.2014 – 08.04.2014

Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Priorytet: IX. „Rozwój kształcenia i kompetencji w regionach

Działanie: 9.6. „Upowszechnienie uczenia się dorosłych”

Poddziałanie: 9.6.1. „Upowszechnienie kształcenia osób dorosłych w formach szkolnych”

Cel szkolenia:

Zwiększenie uczestnictwa osób dorosłych w edukacji w formie szkolnej i pozaszkolnej przez objęcie wsparciem w postaci kursów zawodowych 60 osób bezrobotnych z terenów powiatu dębickiego, tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzeg.

W ramach realizacji projektu podjęte zostaną działania zmierzające do osiągnięcia celu głównego przez zorganizowanie trzech rodzajów kursów:

1. 1.Barman-kelner
  2. 2.Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych
  3. 3.Kucharz małej gastronomii

Adresaci szkolenia:

Grupa docelowa to 60 osób bezrobotnych, w tym 32 długotrwale bezrobotne, zarówno kobiety jak i mężczyźni, zamieszkujący obszary wiejskie lub miejskie pochodzący z terenów powiatu dębickiego, tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzeg.

Kontakt w sprawie szkolenia:

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie:

Biuro Projektu

ul. Krótka 4 (III p.), 39-200 Dębica

tel. 518-427-622 lub 518-427-623

www.fundacjatarnowskiego.pl

Informacja o formie w jakiej przyjmowane są zgłoszenia:

Kompletne i podpisane dokumenty rekrutacyjne wypełnione zgodnie z wymogami formalnymi można dostarczyć do Biura projektu osobiście lub przesłać w formie elektronicznej (skan), faxem, kurierem, pocztą lub przez osobę trzecią (liczy się data/godzina wpływu do biura w okresie trwania rekrutacji). W przypadku dostarczenia dokumentów w formie elektronicznej (skan) lub faksem istnieje konieczność osobistego dostarczenia identycznej wersji papierowej w/w dokumentów do biura projektu najpóźniej w ostatnim dniu naboru.

Skrócony opis szkolenia:

1. 4.Barman-kelner

Uczestnik kursu uzyskuje kwalifikacje zawodowe oraz przygotowanie do samodzielnej pracy zarówno w  barze jak i na sali konsumenckiej.

Szkolenie obejmuje 95h - około 12 spotkań po 8 godz. dziennie

Program kursu:

Program kursu przewiduje opanowanie przez kandydatów wiadomości z zakresu przepisów BHP i przeciwpożarowych w sali konsumenckiej, organizacji pracy barmana- kelnera, sposobów obsługi klientów, zapoznanie ze naczyniami i sprzętem niezbędnym w pracy barmana- kelnera, sposoby serwowania napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Podsumowanie szkolenia na podstawie zebranych ankiet i opinii:

Barman – kelner. I gr

Po przeprowadzonej w dniu 08.04.2014r. analizie ankiet po zakończonym kursie: „Barman – kelner” wynika, że Uczestnicy nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń co do przeprowadzania kursu.

Ocena merytoryczna: Większość Uczestników zakreślała najwyższe oceny (czyli 4 i 5), jedna osoba zakreśliła trzy punkty za materiały szkoleniowe i jedna osoba dała dwa punkty za zdobytą wiedzę zgodnie z oczekiwaniami.

Ocena pracy trenera: Zdecydowana większość Uczestników zakreśliła najwyższe oceny ( 4 i 5). W rubryce dotyczącej proponowanych przez uczestnika zmian jedna osoba napisała, że chciałaby więcej zajęć z robienia drinków a dwie że chcą więcej praktyki za barem.

Ocena sali szkoleniowej i zaplecza technicznego: Zdecydowana większość Uczestników zakreśliła najwyższe oceny (4 i 5). Z tego faktu wynika, że wyposażenie sali było odpowiednie do specyfiki kursu.