Domowa Archiwum szkoleń 12-16.05.2014 Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy - Łamiemy bariery

12-16.05.2014 Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy - Łamiemy bariery

Termin i Tytuł szkolenia: 12-16.05.2014r. Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy

Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Priorytet: VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich"

Działanie: 6.1. „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie”

Poddziałanie: „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”

Cel szkolenia:

1. Celem warsztatu jest doskonalenie umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych przez uczestników , a także przygotowanie ich do rozmowy rekrutacyjnej będącej formą autoprezentacji.     ( 8 h )

2. Celem warsztatu jest doskonalenie umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych przez uczestników , a także przygotowanie ich do rozmowy rekrutacyjnej będącej formą autoprezentacji. (7h)

Celem warsztatu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu skutecznego komunikowania się w sytuacjach zawodowych, w których sprawna komunikacja jest narzędziem tworzenia i podtrzymywania relacji społecznych oraz współpracy między ludźmi. (1h)

3. Celem warsztatu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu skutecznego komunikowania się w sytuacjach zawodowych, w których sprawna komunikacja jest narzędziem tworzenia i podtrzymywania relacji społecznych oraz współpracy między ludźmi. (4h)

Celem warsztatu jest wzrost wiedzy na temat metod i technik poszukiwania pracy oraz przygotowanie do spotkań z pracodawcami i zdobycie umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych.(4h)

4. Celem warsztatu   jest analiza indywidualnych zainteresowań i predyspozycji uczestników. Zwiększenie motywacji wewnętrznej uczestników i ich wiary we własne możliwości, odkrycie własnego potencjału zawodowego, określenie preferencji w wyborze przyszłej pracy, wzbudzenie motywacji i inspiracji do rozwoju zawodowego. (6h)

Celem warsztatów jest nabycie teoretycznej oraz praktycznej wiedzy na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych, poznanie różnych formatów życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego. (2h)

Adresaci szkolenia: 18 UP projektu „Łamiemy bariery”

Kontakt w sprawie szkolenia:

Walczyk Agnieszka,

Bożena Sypień- Jamróz

Tel. 17 55 55 016,

Informacja o formie w jakiej przyjmowane są zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane są w biurze projektu można je złożyć osobiście lub przez osobę trzecią (liczy się data/godzina wpływu do Biura projektu w okresie trwania rekrutacji).

Skrócony opis szkolenia:

Projekt realizowany przez Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy - na podstawie umowy z dnia 21 listopada 2013 r., nr UDA-POKL.06.01.01-18-105/13-00 zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Okres realizacji projektu: od 1 stycznia 2014 r. do 30 czerwca 2015 r.

Obszar realizacji projektu: województwo podkarpackie

W projekcie mogą wziąć udział:

• Osoby niepełnosprawne – bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawność

Spełniające łącznie poniższe warunki:

• posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności),

• mieszkające na terenie województwa podkarpackiego

• w wieku od 15 do 64 lat,

• pozostające bez zatrudnienia (bezrobotne zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy województwa podkarpackiego lub nieaktywne zawodowo)

• gotowe na podjęcie zatrudnienia

Program szkolenia:

Program szkolenia zakłada realizację następujących tematów: Autoprezentacja, Zasady komunikacji, Przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych, Techniki poszukiwania pracy.

Podsumowanie szkolenia na podstawie zebranych ankiet i opinii: Szkolenie przebiegło pozytywnie.