Domowa Archiwum szkoleń 10.05-12.07.2014 Opiekun osób niepełnosprawnych - Łamiemy bariery

10.05-12.07.2014 Opiekun osób niepełnosprawnych - Łamiemy bariery

Termin i Tytuł szkolenia:

10.05-12.07.2014 Opiekun osób niepełnosprawnych

Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Priorytet: VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich

Działanie: 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie

Poddziałanie: 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy

Cel szkolenia:

1.Przygotowanie osób do pracy z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi

2.Poznanie roli i zadań oraz etyki pracy opiekuna osób niepełnosprawnych

3.Nabycie umiejętności postępowania w trakcie udzielania pierwszej pomocy osobom niepełnosprawnym i chorym

4. Nabycie umiejętności postępowania w trakcie ćwiczeń z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych

5.Nabycie umiejętności pielęgnacji oraz wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych, profilaktyki postępowania

6. Poznanie aspektów starzenia się, problemów opieki nad umierającym

7. Poznanie zasad prawidłowego żywienia ludzi chorych i starszych oraz zagadnień farmakologii

Adresaci szkolenia:

Uczestnicy projektu „Łamiemy bariery” osoby niepełnosprawne pozostające bez zatrudnienia (bezrobotne zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy województwa podkarpackiego i/lub nieaktywne zawodowo), zamieszkujące na terenie województwa podkarpackiego (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego), w wieku od 15 do 64 lat, gotowe na podjęcie pracy

Kontakt w sprawie szkolenia:

p. Mariola Mazur, tel. 15 823 26 36, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacja o formie w jakiej przyjmowane są zgłoszenia:

Zgłoszenia na szkolenia są konsekwencją IPD ustalonej przez doradcę zawodowego.

Skrócony opis szkolenia:

Szkolenie zawiera zagadnienia z zakresu: rola i zadania opiekuna, choroby wieku podeszłego, obserwacja chorego , pomiar i analiza parametrów, ochrona przed zakażeniem, dezynfekcja, sterylizacja, zasady prawidłowego żywienia ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych, fizjologiczne i psychologiczne aspekty starzenia się, postawa wobec uczuć i sposobu zachowania pielęgnowanej osoby, profilaktyka odleżyn oraz skutków długotrwałego unieruchomienia, problemy opieki chorych niepełnosprawnych, pielęgnacja chorych w podeszłym wieku, proces rehabilitacji, pierwsza pomoc w geriatrii, opieka nad umierającym i towarzyszenie śmierci, wybrane zagadnienia farmakoterapii.

Program szkolenia:

Szkolenie zakłada realizację następujących tematów:

Rola i zadania opiekuna i elementy komunikacji interpersonalnej. Postawa wobec uczuć i sposobu zachowania pielęgnowanej osoby-Opieka nad osobą chorą i niepełnosprawną.

Postawa wobec uczuć i sposobu zachowania pielęgnowanej osoby-Opieka nad osobą chorą i niepełnosprawną. Ochrona przed zakażeniem, dezynfekcja, sterylizacja.

Ochrona przed zakażeniem, dezynfekcja, sterylizacja. Proces rehabilitacji

Pierwsza pomoc w geriatrii. Proces rehabilitacji.

Rola i zadania opiekuna i elementy komunikacji interpersonalnej. Postawa wobec uczuć i sposobu zachowania pielęgnowanej osoby- Opieka nad osobą chorą i niepełnosprawną

Proces rehabilitacji

Rola i zadania opiekuna i elementy komunikacji interpersonalnej. Proces rehabilitacji. Pielęgnacja chorych w podeszłym wieku –pracownia zabiegów higienicznych

Pielęgnacja chorych w podeszłym wieku

Pielęgnacja chorych w podeszłym wieku. Zasady prawidłowego żywienia ludzi chorych i starszych i niepełnosprawnych

Choroby wieku podeszłego, obserwacja chorego, pomiar i analiza parametrów.

Fizjologiczne i psychologiczne aspekty starzenia się. Profilaktyka odleżyn oraz skutków długotrwałego unieruchomienia.

Problemy opieki chorych niepełnosprawnych. Opieka nad umierającymi i towarzyszenie śmierci.

Wybrane zagadnienia farmakologii

Praktyka zawodowa

Podsumowanie szkolenia na podstawie zebranych ankiet i opinii:

Szkolenie w toku