Domowa Archiwum szkoleń 25.05-29.05.2014 Kurs podologii - Łamiemy bariery

25.05-29.05.2014 Kurs podologii - Łamiemy bariery

Termin i Tytuł szkolenia:

25-29.05.2014 Kurs podologii

Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

Priorytet: VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich

Działanie: 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie

Poddziałanie: 6.1.1 Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy

Cel szkolenia:

Nabycie przez Uczestnika umiejętności z zakresu podologii z nastawieniem na pedicure klasyczny (ew. błędy w technice pracy narzędziami i urządzeniami rotacyjnymi), metody oceny stóp, pedicure specjalistyczny praca skalpelem – montowanie ostrza, kąt pracy, sposoby prowadzenia skalpela, hiperkeratozy – praca skalpelem, dłutem, zmiany i choroby skóry stóp.

Adresaci szkolenia:

Uczestnicy projektu „Łamiemy bariery” osoby niepełnosprawne pozostające bez zatrudnienia (bezrobotne zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy województwa podkarpackiego i/lub nieaktywne zawodowo), zamieszkujące na terenie województwa podkarpackiego (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego), w wieku od 15 do 64 lat, gotowe na podjęcie pracy.

Kontakt w sprawie szkolenia:

Paulina Babiarz, tel. 17 780-71-93, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacja o formie w jakiej przyjmowane są zgłoszenia:

Zgłoszenia na szkolenia są konsekwencją IPD ustalonej przez doradcę zawodowego.

Skrócony opis szkolenia:

Szkolenie zawierało zagadnienia z zakresu: pedicure klasyczny (z nastawieniem na wyłapanie ew. błędów w technice pracy narzędziami i urządzeniami rotacyjnymi), higiena i ergonomia pracy w gabinecie podologicznym, podstawowe wykonywanie rozpoznania w gabinecie, metody oceny stóp. Pedicure specjalistyczny, praca skalpelem – montowanie ostrza,kąt pracy, sposoby prowadzenia skalpela. możliwości zastosowania pianki PUR w codziennej pracy, hiperkeratozy – praca skalpelem, dłutem, zmiany i choroby skóry stóp, powody i rodzaje nadmiernego rogowacenia naskórka: modzele, odciski, pękanie skóry stóp.

Program szkolenia:

Program szkolenia zakłada realizację następujących tematów:

Wykład: Wstęp do podologii Model pokazowy. Pedicure klasyczny ( z nastawieniem na wyłapanie ew. błędów w technice pracy narzędziami i urządzeniami rotacyjnymi). Higiena pracy w gabinecie podologicznym.

Podstawowe wykonywanie rozpoznania w gabinecie. Metody oceny stóp. Pedicure klasyczny.

Wykład : hiperkeratozy. Nauka montowania ostrza, praca skalpelem na mydle, sposoby prowadzenia skalpela. Wykonywanie zabiegów na odpowiednio dobranych modelach przy pomocy skalpela

Podsumowanie szkolenia na podstawie zebranych ankiet i opinii:

Ocena merytoryczna szkolenia nie zawierała żadnych uwag i oceniona została na 5-bardzo wysoko. Ocena pracy Trenera nie zawierała żadnych uwag i została oceniona na 5-bardzo wysoko. Ocena sali szkoleniowej i zaplecza technicznego nie zawierała żadnych uwag i została oceniona na 5-bardzo wysoko. Szkolenie zostało ocenione według ankiety : 5- bardzo wysoko, w związku z tym uznać należy, że procedura wyboru wykonawcy szkolenia jest prawidłowa i należy dalej utrzymywać taki standard. Potwierdza to także fakt, iż Uczestnik nie miał żadnych uwag odnośnie szkolenia.